Class Last name First name Yacht club Name of the boat
Haj Tuominen Jaakko N Siv
-- Kokkala Antti RPS Raja
Lys2 Saikko Risto Kopu Ecco Domani
H-båt Lindström Jyrki KPS/KSS ExPresident
F18 Saura Ilkka GK Mad Max
6mR Henningsson Claes KSSS Notorious
Lys1 Niemelä Hannu HSK AUDI E-TRON
8mR Karlsson Hasse ASS Iroquois
5m Paukkunen Arvo HSS Seabird
F18 Reittilä Otto HSK Snakes on a Plane
Lys1 Siikanen Julius Kivenlahden venekerho, KLV Aspasia
H-båt Fröman Pär NJK jep
Albin Express Kulju Kaj BSS Bella Nova
6mR Stolp Dirk KWVL (Amsterdam, NED) Valdai
Lys1 Bragge Aku Salon Pursiseura Belle Amie
Drake Antila Sara HSK & RORC Lume
6mR Segercrantz Arvid HSS Victoria
Lys1 Therman-Londen Alexandra NJK Maremoiselle
Lys2 Leivonen Juuso NJK Cecille
Lys1 Rae Jan-Erik NJK PauLina
Lys2 Svensson Andrej ESS Elvira Madigan
Lys1 Tavio Timo WNYC KONNA
Haj Martin Veikko N Hulivili
Lys1 Furustam Karl-Johan BSS Vivace
Lys2 Juva Tapani Espoon Pursiseura EPS Minnamari
Drake Jaatinen Mikko HSK Kipinä
Haj Vatanen Tom HUS lola
Haj Björndahl Fabian GSF Anita
Drake Jungell Tom NJK Lilla Vågen
H-båt heikkilä roope NPS H -sailmaker
Lys1 Konsti Esa BS (Brändö Seglare) Bayonita
2,4mR Grönroos Petteri N Decens
Lys1 Vuorilehto Kai NJK Pärlan
Lys2 Henttonen Aki Kipparilahden Venekerho KVK NEKANA
Lys2 Bergström Stefan HSF Hakuna Matata
Finnjolle Kylänpää Jesse RPS -
H-båt Potrykus Karsten BS (Brändö Seglare) Vandetta
First 31.7 Virtala Ville HSK Sportiga Marie
Finnjolle Moisio Waltteri Espoonpursiseura Finnjolla
Finnjolle Harju Joonas TaPS Vauhtihirmu II
H-båt Lindström Jyrki KPS/KSS ExPresident
H-båt Böckelman Petter NJK Victoria
First 31.7 Vesalainen Heikki HSK UHURU
First 31.7 Matikka Henri Me, Meritie Mon Amie
First 31.7 Monthan Perttu HSK Thetis
Lys1 Rostedt Nils ESF Xelina
8mR Nordlund Max HUS Andromeda
Lys1 Eriksson Magnus NJK Eira
F18 Sarekoski Jari HSK SarAh 1,6
Lys1 Kairama Timo TPS Finx
Lys1 Wiklund Stefan Jakobstads Segelsällskap SY Belmont
Särklass A Saavalainen Tapio SPS/HSS/AYC Kismet
H-båt Ämmälä Ville RPS Vinga
Moth Lindgren Niklas Hsk Limetti
6mR Jacoby Tom HSS Antje
6mR Pulsa Heikki HSK Off Course
F18 Heliö Karri HSK Mallikkaat Kurkut
Lys1 Relander Robert TJK Pegasus
Moth Lehtinen Lauri NJK/HSS/HSK MACH2
Haj Lundström Mikael Suomalainen Pursiseura (SPS) Myrskylintu
6mR Tomingas Agu EM Ara
Lys1 Videman Tua Teekkaripurjehtijat ElecTrip
Haj Nieminen Heikki NPS Hermanns
F18 Backman John HSK C2
Lys1 Kilappa Antti Predium Båtklubb Mieletön Melinda
Lys1 Miskala Aulis KuoPS Anastacia II
F18 Muikku Anssi RiPS / HSK -
Moth Taiminen Jyrki SPS x
8mR Toukolehto Antti Ass Sphinx
6mR Aminoff Berndt Brändö Seglare Jolanda
6mR Salonen Juha ISS - Iniö Segelsällskap TOY
5m Korhonen Jussi HSS Blåvinge
H-båt Immonen Taneli NJK Lilla Skumpan
Lys1 Skogberg Simo MVS Hooligan
8mR Rusetsky Alexey River Club St Petersburg/HSS Alexey Rusetsky
First 31.7 Mantere Markku MP Watatait
Moth Pulkkinen Juhani HSK #puutuotepulkkinen
H-båt Merentie Miska ESF Cosette
5m Majamaa Wisa HSS Toje II
First 31.7 Kotisalo Markku HSK Fun First
Drake Johansson Max NJK Lady-X
Lys1 Känsäkoski Ari RORC Fuji
Folkbåt Järvimaa-Luoto Heta HsK Siiri
2,4mR oxby anna-liisa NSK filina
H-båt Laukia Lari HSK Alpha
Lys1 Silén Magnus NJK Krut
2,4mR Bjurström Rikard Näsijärvi Segelsällskap -
Albin Express Hämäläinen Rauli KoPu Charapita
Lys2 Hedman Anders Yliskylän Venekerho Honey
Lys1 Railo Juhani HSK LOW
Lys2 Sandström Niklas MVS Lykke
H-båt Gottberg Robin ESS Natalia
Lys1 Nordström Leif HUS XILIA
Särklass A Ervamaa Pekka SPS Filou
Haj Saksi Kai NPS Zic-Zac
6mR Sandman Patrick NJK May Be VI
8mR Weckström Kim HSS Vågspel
First 31.7 Flander Petri TRIP FirsTrip
H-båt Järä Teppo TPS Merith
Moth Kuusi Immu SPS -
Särklass A Ekholm Camilla Suomenlinnan Pursiseura Alien
Haj jokinen Pepe Näsijärven Purjehdusseura "N" Sirpa
Lys1 Sjöroos Seppo HSS Seanna
H-båt Granell Fredrik BSS Hufsan
Folkbåt Finne Tomme BS Lina
H-båt Tikkanen Henri KoPu Leviatan
Moth Keurulainen Antti HSK blackie
F18 Tammisto Nina HSK Disco Volante
Lys2 GRÖNBLOM CASPER NJK CIRCE
Lys1 Lintu Simon BS Lambada
Lys1 Laine Mika KLV Plan B
Lys2 Mattila Pekka Helsingin navigaatioseura Diktaattori
Folkbåt Pajamies Mikko EPS s/y Phrygia II
Lys2 Itkonen Aku HSS S/Y Ladybird
Lys1 Syrmä Anu HSK Zer°emission
Lys2 Mäkelä Kalle Hsk Bonne chance
Albin Express Lindblom Emil ESF Sara
5m Rajala Ville Merenkävijät Birgitta
FE83 Kniivilä Erno KLV Melissa
Moth Lindahl Erik HSK Jari-Pekka
Lys1 Kettunen Joonathan Salon Pursiseura Prinsessa
H-båt Eklund Anton ESF/HSK Oink
Lys1 Lundström Tor Säpin Seudun Purjehtijat (SSP) Xanthippe
J80 Rantanen Jani HRV Junnu
Lys2 Bergström Tommi Helsingin Kaupunki Annie
H-båt Gottberg Richard ESS RihAnna
H-båt Vainio-Mattila Elli Vainio-Mattila HSS s/y Sigrun
Lys1 Tuominen Mira HSK Adagio Sempre
Lys1 Oikkonen Tomi Hsk Solveig
Finnjolle Roos Ronnie HSS Das Boot
Lys2 Zitting Fredrik NJK SvartOrm
Albin Express Annunen Pekka KoPu 4PLAY
Haj Casen Bobi Gamlakarleby Segelförening Huismann
Finnjolle Partinen Joonatan HSK Coach4pro
Lys2 Hult Arttu EPS Inferna
Lys1 Turunen Jarkko HSK Eufore
F18 Rahkonen Valtteri HSK K18
Lys1 Mach Esa Airisto Segelsällskap dat wor et
Albin Express Hänninen Juha KoPu Lurifax
Lys1 Sepperi Simo KLV Santana
Lys2 von Troil Thomas KLV S/Y Helene
Lys1 FINELL Tom ESF FinnFun
Haj Saresvuo Matias Suomalainen pursiseura S/Y Suhina
H-båt Walden Wille KoPu Tärnan
Haj Fraudet Guillaume CVBC Hai Vei III
Haj Tantet Bruno CVBC Yötön yö
Lys1 Kuusi Anteo SPS Cosa Nostra
H-båt Tommola Samuli HSS Layla
6mR Loukola Kari HSS JOY
Lys2 Harjula Juha TPS Poutapilvi
6mR Tenström Henrik HSF/NJK Sara af Hangö
Lys1 Korhonen Niklas EPS Hold Fast
Albin Express Ervamaa Mikael EM Larun Fågeli
Särklass A Ervamaa Matti SPS Bellona
Lys1 Räisänen Heikki HSK Nauti 'n' Nolla
Lys1 Salmi Markku ESF YA III
Finnjolle Aalto-Setälä Ville BSF Iloinen kääpiö
H-båt Roschier Niko HSS Mezzaluna
H-båt Pöyry Otto MP Festival
Lys1 Timgren Lauri MP Bacchanal
5m Hazard Team Merenkävijät Ry Hazard II
H-båt Jakonen Sami Ess Ione
Moth Kääpä Lauri HSK Flying donkey
H-båt Penttinen Juho-Pekka Merihaan veneseura X
Albin Express Kokko Ari Hss Maximus
6mR hinskala juha tehin pursiseura maj-lis
Haj Honkavaara Kimmo KNV Pikku Myy
Haj Laine Janne NSK HUIHAI
8mR Saalasti Timo HSS Sagitta
6mR Jansson Martin NJK Mariana
6mR Lundberg Henrik Åss Fridolin
Moth Uusi-Autti Janne HSK GT
6mR Korkman Kari HSS Raili
6mR Pihl Kalle NJK Djinn
H-båt Winqvist Emilia Esbo Segelförening Hupsis
6mR Ted Schauman NJK Lisbeth
6mR Paija Ossi HSS Antinea
F18 Bask Karl GK Stjärnan af Lidingö
Moth Jokinen Sami HSK -
8mR Stelander Mikke HSS Ilderim
Lys2 Dybovsky Andrey Central yacht club St.Petersburg Xenika
F18 Kärki Eppu HSK Imperiumin Vastaisku
Lys1 Ristimäki Mikko Hsg Jolie
Lys2 Lindqvist Rosa MP Nicoly