Main menu

header

Anmälningar 2017

Bulk Options 
Skippers Lastname Skippers Firstname Yachtclub Name of the boat Class
Tallberg Tusse NJK Nord Stream Ingen klass
Majamaa Wisa HSF 69 Haj
Muhonen Ilari EPS Lys2
Muhonen Oskari EPS Finnjolle
Kylänpää Jesse RPS Finnjolle
Nirkko Tapio EPS Audi Finnjolle
Saksi Kai NPS Harriniva Haj
Kytönen Petteri HSK Tabasco H-båt
Moisio Waltteri EPS Finnjolle
Carpelan Claus KPS-KSS Blåbär Finnjolle
Heikkilä Roope Köyps h-sailmaker H-båt
Öller Gustav ESS Kersti Lys2
Räisänen Heikki TBA Nautinolla Lys1
Gylling Sebastian NJK Eira Lys1
Hyryläinen Mikael NJK Finnjolle
Honkavaara Kimmo KNV Pikku Myy Haj
Tenström Henrik HSF/NJK Sara af Hangö 6mR
Kuusi Immu SPS Moth
Koski Henri FNST Finnjolle
Toivonen Lotta xxx Piita H-båt
Uusi-Autti Janne TP Moth
Jokinen Sami HSK Moth
Blomqvist Markus ASS Puckie 6mR
Aikala Erik HSK Pilvenveikko Haj
Pfeifer Johan NJK Mare Luccica Lys1
Mäkelä Kalle HSK Chance 37 Lys2
Jokinen Pepe N Sirpa Haj
Matalamäki Tomi HSS Borée II 6mR
Hyoky Goran Kantvikin Purjehtijat Goran Hyoky Albin Express
Hedman Anders YVK HONEY Lys1
roos ronnie HSS Finnjolle
Leskinen Petri Helsingfors Segelklubb ry Santa Ana Drake
Ajanko Risto NJK Finnjolle
Markelin Freddy NJK Finnjävel Finnjolle
Lindahl Erik HSK Moth
de Wit Alvar Teekkaripurjehtijat ry s/y ElecTrip FE83
Miettinen Karimatti Kråkudden Eveliina H-båt
TBA TBA NJK 1 J80
TBA TBA NJK 6 J80
TBA TBA NJK 5 J80
TBA TBA NJK 4 J80
TBA TBA NJK J80
Lökström Juha Merenkävijät Birgitta 5m
TBA TBA NJK J80
Jansson Mata NJK MARIANA 6mR
Wennström Carl-Gustaf NJK Estelle Lys2
Dan Fröberg ESS Draglådan Lys1
Gottberg Robin ESS Natalia H-båt
Tykkyläinen Joel EPS Barchetta H-båt
Kniivilä Erno KLV Melissa FE83
Timgren Lauri MP Bacchanal Lys1
Pöyry Otto MP Festival H-båt
Nelimarkka Jussi Haukkaniemen Pursiseura Undine Lys2
Vainio Casper ASS Coho Albin Express
Valkonen Elina Teekkaripurjehtijat ry GinTrip Lys2
Pulkkinen Juhani KoPu Magic Marine Moth
Vesalainen Heikki HSK UHURU First 31.7
Laukia Lari HSK Alpha H-båt
Saksi Roni NPS FOSTER´S Haj
Kaljonen Joe Turun pursiseura Merisinikka Lys1
Kokko Ari HSS Maximus Albin Express
Gottberg Richard ESS Rihanna H-båt
Rantanen Jukka HUS Cira Lys2
Grönberg Sami HMVK Vanessa Haj
Silen Christoffer NJK Cindy H-båt
Martin Esa köyps Still Naughty Lys1
Lindblom Emil Esf Albin Express
Backman John NJK Snövit 606
Böckelman Petter NJK Victoria H-båt
Salmivalli Satu HSK H-båt
Härkämäinen Heikki MP/NJK Wire 6mR
Lieto Jarmo HSS Raili 6mR
Westberg Lasse LLV Siiri Lys2
Harjula Juha TPS Brown Sugar Haj
Keurulainen Antti HSK Moth
Roschier Niko EMK Devon H-båt
Lundberg Henrik ÅSS Fridolin 6mR
Therman Anton NJK Finnjolle
Bergström Stefan HSF Hakuna Matata Lys2
Rousku Eetu HSK Nöffi Lys2
Cedercreutz Camilla NJK Lilla Skumpan H-båt
Railo Juhani HSK Lys1
Laine Mika KLV Plan B Lys1
Hult Arttu EPS Inferna Lys2
Virtala Ville HSK Sportiga Marie First 31.7
Rostedt Nils ESF Xelina Lys1
Pasanen Marko HSS Lina 5m
Dahlberg Alexandra NJK 606
Sahlberg Per ÅSS The Little Crumb 606
Ervamaa Matti SPS Bellona Särklass A
Casen Bobi Gamlakarleby Segelförening Huismann Haj
Lina Team BS Lina Folkbåt
Saarela Mikko Merenkävijät Flux Drake
Korhonen Jussi HSS Blåvinge 5m
Eravamaa Pekka SPS FILOU Särklass A
Ståhlberg Kari HSK s/y Milou First 31.7
Mantere Markku MP Watatait First 31.7
Nieminen Heikki Nps Huuhka Oy H-båt
Kurki Ville Nps Hermanns Haj
Sjöroos Seppo HSS Seanna Lys1
Kilappa Antti Porkkalan Venekerho s/y LouLou Lys2
Gylling Catharina NJK KAREN Drake
Salminen Ville MSVK Xtempore Lys2
Vuorinen Tuure ESF Hajewa Haj
Wilska Petri SPS Myrskylintu Haj
Arhi Juho-Mikko NPS Luikku Haj
Skogberg Simo MVK Hooligan Lys1
Tuominen Jaakko TaPS Siv Haj
Eloranta Ville KoPu Herring Rouge Lys2
Nordström Leif HUS XILIA Lys1
Turunen Jarkko HSK Eufore Lys1
Lundström Tor Säpin Seudun Purjehtijat Xanthippe Lys1
Järvinen Heikki HUS Lys2
Nilsson Bröderna HSS Andromeda 8mR
Rusetsky Alexey HSS Astra II 8mR
Saavalainen Tapio SPS/HSS/AYC Kismet Särklass A
Suortti Olli Smk Faraway Lys1
Saalasti Timo HSS Sagitta 8mR
Pihl Karl-Gustaf NJK May Be VI 6mR
Antila Sara HSK & RORC LUME Drake
Korhonen Niklas EPS Hold Fast Lys1
Westerlund Stefan Köyps Ella Folkbåt
Mikkola Jere TPS Divina H-båt
Voutilainen Olli SP Impera Lys2
Pulsa Heikki HSK Off Course 6mR
Tarkio Petteri HSK Belette First 31.7
Kataja Juha TPS GroupPro Oy Lys2
Konsti Esa BS Bayonita Lys1
Saksi Kai NPS Harriniva Haj
Thomasson Kristian HSK Kira Albin Express
Taiminen Jyrki SPS Moth
Kääpä Lauri HSK Mothy McMothface Moth
Tikkanen Henri SMer Leviatan H-båt
Jacoby Tom HSS Antje 6mR
Forsman Jussi HSK Moth
Matikka Henri Me, Meritie Mon Amie First 31.7
Mustonen Petri HSK Lutra Lutra First 31.7
Vuorjoki Petri HSK Helmi Folkbåt
Vatanen Tom HUS Lola Haj
Mäkinen Janne Htps Aurora Folkbåt
Karlsson Hasse ASS Iroquois 8mR
Hellman Juho TPS Morgan Lys2
Järä Teppo TPS Merith H-båt
Kokko Harri EPS Helly Hansen Finnjolle
Grönberg Oscar HSS Hallon Kitty H-båt
Andersin Henrik NJK Djinn 6mR
Hurskainen Jouni HSS Hui-Hai II Haj
Urponen Jani NPS Hawaij Haj
Berglund Johan HUS Nonna Lys2
Rekonen Matti HNP Mean Machine Lys1
Potrykus Karsten Brändö Seglare r.f. Vandetta H-båt
Yazikov Sergey St Petersburg Yacht Club Kiwi Drake
Jaatinen Mikko HSK Kipinä Drake
Jungell Tom NJK Lilla Vågen Drake
Kotisalo Markku Hsk Fun First First 31.7
Aminoff Berndt Brändö Seglare Jolands 6mR
Sarekoski Jari HSK SarAh 1.6 F18
Grönblom Casper NJK Circe Lys2
Pajamies Mikko EPS Phrygia Folkbåt
Ahokas Antti HSS Eva Särklass A
Westerlund Jonathan NJK Valentina H-båt
Lindh Oscar BS Lady Express H-båt
Kuitunen Panu HSK Colette Lys1
Loukola Kari HSS JOY 6mR
Halminen Joni HSS Flash Gordon Albin Express
Granell Fredrik BSS Hufsan H-båt
Monthan Perttu HSK Thetis First 31.7
Niemelä Hannu HSK AUDI G-TRON Lys1
Martin Veikko Näsijärvi Segelsällskap (N) Hulivili Haj
Löfberg Mats Segelsällskapet i Jakobstad SSJ Aquarell Haj